5 טיפים לתיאור מוצר מנצח במסחר במרקטפלייס

5 טיפים לתיאור מוצר מנצח במסחר במרקטפלייס

אם אתם קוראים את המאמר הזה סביר להניח שאתם שוקלים או שכבר קיבלתם החלטה להעלות את המוצרים שאתם מוכרים במותג האיקומרס שלכם על גבי מרקטפלייס אחד או יותר.
קודם כל, ברכות! עידן המרקטפלייסים בעולם החל כבר מזמן ומותגים רבים העלו את המכירות שלהם משמעותית באמצעות השילוב של מכירה על גבי פלטפורמות כמו אמזון, איביי, וולמרט ועוד. בישראל – עידן המרקטפלייסים מתחיל ממש עכשיו. ואיזה כיף שאנחנו כאן, ראשונים לפני כולם כדי לעלות על הגל!
במידה ואתם עוד תוהים מדוע אנו חייבים בתור בעלי חנויות איקומרס לשלב במערך הסחר האלקטרוני שלנו גם מכירה על גבי מרקטפלייס, אתם מוזמנים לקרוא את המאמר הבא.
ובמידה ואתם כבר מודעים לכוח העצום שבמכירה על גבי מרקטפלייס ישראלי כחלק מאסטרטגיית השיווק של המותג שלכם, בואו ניגש ישירות לעניין.

במאמר זה ניגע בנושא חשוב וקריטי להצלחתה של כל חנות שמוצריה יפורסמו על גבי מרקטפלייס כזה או אחר והוא – תיאור מוצר.
תיאור מוצר הינו גורם ישיר לכמות המכירות שתהיה למוצר שלכם וחשוב שנקדיש לזה זמן ומחשבה על מנת למקסם את הסיכויים שלנו למכור מוצרים שונים וכמה שיותר.
5 טיפים לתיאור מוצר מנצח – בואו נתחיל!

פנייה לקהל היעד

הדבר הראשון שחשוב שנקדיש לו מחשבה ואפיון ממוקד הוא איך לא – קהל היעד שמיועד לקנות מאיתנו. אין מי שמכיר את קהל היעד שלכם יותר טוב מכם ואם אתם עדיין לא יודעים לתאר אותו מתוך שינה – כדאי שתסגרו את הפינה הזו עכשיו.
תיאור המוצר חייב להיות בקורלציה (התאמה) לשפה שקהל היעד שלנו מדבר על מנת שהלקוח יוכל להזדהות עם המוצר ולהרגיש שהוא נמצא במקום הנכון. תחשבו בעצמכם, האם יש הבדל בין קהל יעד שהוא חיילים לבין קהל יעד שהוא אימהות? אם כן, באיזו שפה כל קהל מדבר? מה ה"כאבים" שמציפים אותו? מדוע הוא צריך את המוצרים שלכם? האם הנימה צריכה להיות קלילה וזורמת יותר או יבשה וטכנית?
תשאלו את עצמכם כמה שיותר שאלות, ככל שתרבו לשאול ולתת תשובות – ככה הפנייה שלכם תהיה יותר מדוייקת והסיכויים שלכם למכור יעלו משמעותית.

שימוש במילות מפתח

מונח שאנחנו מכירים מקידום אורגני בגוגל (SEO) הוא מילות מפתח – תקף גם למסחר במרקט פלייס. המרקטפלייס מכיל מנוע חיפוש שמבוסס על מילות מפתח. לקוח הקצה מחפש מילת מפתח מסויימת והמוצרים שמכילים אותה יעלו בתוצאות.
הקדישו זמן ותעשו רשימה מסודרת של מילות מפתח למוצרים שאתם מעלים למכירה במרקטפלייסים השונים. הקפידו לעבור על כל הוריאציות שיכולות להיות למוצר שלכם על מנת שלא משנה איך לקוח הקצה יחפש את המוצר שלכם הוא יגיע אליו בדרך כזו או אחרת. הדבר האחרון שאנחנו רוצים זה שנעלה את המוצרים לפלטפורמה וכשלקוח יחפש את המוצר שלנו במילת מפתח מסויימת – הוא יגיע אל המתחרה שלנו רק כי לא התחשבנו בביטוי הזה והכנסנו אותו בתיאור המוצר!

מילות מפתח. מה מחפשים הלקוחות שלנו במרקטפלייס?
מילות מפתח. מה מחפשים הלקוחות שלנו במרקטפלייס?

תמונות המוצר

תמונות! הפסיכולוגיה הצרכנית עובדת ככה שאף אחד מאיתנו בחיים לא יקנה מוצר מבלי שראה אותו. תחשבו עליכם שאתם הולכים לקניון: יש סיכוי שתקנו מוצר בלי לראות אותו? ככה אנחנו עובדים בטבע שלנו. לא משנה כמה יספרו לנו שהוא טוב, נרצה לחוות אותו גם ויזואלית.
השתדלו להעלות מבחר של תמונות איכותיות של המוצר שלכם. כל המוסיף גורע? לא בבית ספרנו. להפך, ככל שתעלו יותר תמונות של המוצר ככה הלקוח ירגיש יותר בטוח ברכישה של המוצר שלכם. ולא, אנחנו לא מתכוונים ל-10 תמונות זהות. כמה שיותר תמונות של המוצר מכמה שיותר זויות, זום אין-זום אאוט, המחשת פרופורציות ע"י הצבת המוצר ליד מוצר אחר שגודלו סטנדרטי וידוע (אם יש מידות, רצוי שתציינו אותן), תמונות חדות ברמת צילום גבוהה. הלקוח רוצה להרגיש שהמוצרים שלכם איכותיים ושווים את הכסף שלו, תמונות איכותיות לגמרי יוכלו לתת לו את התחושה הזו ולהעלות את אחוז ההמרה.
נ.ב: עפ"י דרישות המרקטפלייסים התמונה הראשית של כל ליסטינג צריכה להיות עם רקע לבן. אם אין לכם תמונות עם רקע לבן אל דאגה, יש הרבה תוספים וכלים שעושים זאת בקלות. Remove.bg הוא דוגמא לאחד מהם, עובד נפלא עם שופיפיי וווקמרס והלקוחות שלנו ממליצים עליו.

יתרונות המוצר

יתרונות המוצר זה גורם נוסף שחייב לציין אותו במעמד תיאור המוצר במרקט פלייס. בסוף, הלקוח הגיע לדף המוצר שלכם כי הוא כנראה מעוניין לרכוש את המוצר שאתם מציעים. מעבר למוצר שהוא כבר מכיר אותו כי חיפש אותו, תנו לו לדעת מה היתרונות של המוצר שלכם. תפרטו לו כל מיני "בונוסים" קטנים על המוצר שהוא לא ידע לפני כן. למשל אם מדובר על מוצר טכנולוגי תוסיפו אילו חיבורים נוספים יש לו, אם מדובר על תכשיט ציינו שהוא עמיד במי בריכה וים, אם מדובר על פריט אופנה ציינו שהוא לא מתכווץ בכביסה. תנו לו כמה שיותר יתרונות שלא יחסר לו על מנת שיוכל לקבל את ההחלטה המהירה ביותר ולקנות מכם.

מחיר המוצר

אחרון חביב והאהוב על כולנו – המחיר. זכרו, אנחנו מעלים את המוצרים שלנו על גבי מרקטפלייס. ישנם עוד הרבה סוחרים על הפלטפורמה ויכול להיות שחלקם מעלים את אותו מוצר כמו שלנו או אחד דומה לו שמהווה תחרות. תקדישו תשומת לב לעניין המחירים: בחנו הצעות של סוחרים אחרים, השתדלו לקחת מראש מוצרים שיש לכם עליהם יותר מרווח רווחיות (margin) ותהיו עם היד על הדופק כדי לשנות מחיר במידה וצריך. בואו לא נתבלבל – המחיר הוא לא הפקטור היחיד. אבל אם נשתדל להיות בטווח המחירים באיזור הממוצע ולמטה בנוסף על כל שאר הטיפים שציינו למעלה, זה יהפוך אותנו לאטרקטיביים יותר על פני המתחרים ואחוזי ההמרה שלנו יגדלו.

מחיר אטרקטיבי ביחס לשוק. להיות עם היד על הדופק כל הזמן
מחיר אטרקטיבי ביחס לשוק. להיות עם היד על הדופק כל הזמן

סיכום

כולנו יודעים היטב – מכירה על גבי מרקטפלייסים היא בהחלט צעד נחוץ ומשתלם לכל בעל חנות איקומרס בישראל. אבל ויש אבל גדול, כמו כל דבר בעסקים אין פה פונקציה של "שגר ושכח". אם כבר עושים את המהלך הזה, חשוב שנעשה את זה נכון ולא נבזבז את זמננו.
נגענו במאמר בכמה נקודות חשובות שקשורות בתיאור המוצר ששווה להקדיש להן תשומת לב, מחשבה וזמן על מנת למקסם את אחוזי ההמרה שלנו במכירת המוצרים מהחנות שלנו במרקט פלייס. היבטים כמו אפיון קהל היעד וניסוח הפנייה אליו, שימת דגש על יתרונות המוצר ומחיר אטרקטיבי – כל אלו ועוד, יוכלו להפוך לכם את התהליך למושלם, לבדל אתכם מרוב המתחרים שסביר להניח שלא יעשו את כל זה ולהגדיל לכם את המכירות משמעותית.

מערכת GoHybrid תדע לתת לכם מענה על כל אחת מהנקודות שנגענו כאן, בהתאמה אישית לכל מרקטפלייס שתבחרו להתחבר אליו – מבלי לשנות דבר בחנות הפרטית שלכם! ומה שהכי יפה? הכל מתנהל תחת מקום אחד, אין צורך בהקצאה של כוח אדם נוסף, כסף או משאבים.

רוצים לדבר?
צרו קשר ונשמח להכיר 🙂

קחו את העסק שלכם לשלב הבא - תהפכו להיברידים!